191025suisrebrzysko002624 października uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii. Poprowadził ją świadek historii, członek Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski - prof. Jerzy Grzywacz. Spotkanie na cmentarzu Srebrzysko odbyło się w ramach akcji "utrwalamy pamięć" i było współorganizowane przez Muzeum Gdańska i Fundację Gdańską.

W ramach lekcji nasi uczniowie posprzątali groby bohaterów - żołnierzy podziemia, oraz obrońcy Westerplatte, oraz wysłuchali opowieści bohatera - prof. Jerzego Grzywacza, który uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział między innymi o tym, jak można było zostać harcerzem Szarych Szeregów... Na koniec spotkania obdarowaliśmy naszych drogich prelegentów: prof. Jerzego Grzywacza, dr. Janusza Marszalca, oraz p. Mateusza Jasika szkolnymi upominkami a sami dostaliśmy książkę ze wspaniałą dedykacją od Pana profesora. Pamiętamy i będziemy pamiętać o bohaterach.