DSCN7202

16 września 2016 roku uczniowie należący do koła „Very Young Scientists” uczestniczyli w festynie edukacyjnym zorganizowanym w ramach Dni Otwartych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po raz kolejny przyroda odsłoniła młodym naukowcom swoje niezwykłe tajemnice.

Dzieci poznały wspaniały świat grzybów, uczyły się rozpoznawać rośliny i drzewa miododajne, jadły miód, budowały hotele dla owadów, sprawdzały swoją wiedzę o gatunkach kręgowców. Największe zaangażowanie i emocje wywołała zespołowa praca przy stoisku Nadleśnictwa Gdańsk - budowa domu z desek. Efekt był wspaniały I ogromna satysfakcja młodych wykonawców.   Z pewnością będziemy częstymi gośćmi na następnych imprezach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

M. Fryska

galeria z wydarzenia