161029gumedakademiadzieci0001W dniu 28.10.2016 uczniowie należący do koła „Very Young Scientists” i klasa III uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2016/2017 Polskiej Akademii Dzieci w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Po uroczystym powitaniu przez JM Prorektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dr hab. Tomasza Smiatacza studenci Polskiej Akademii Dzieci otrzymali indeksy i złożyli ślubowanie. W tym dniu studenci PAD wysłuchali też dwóch wykładów.

Wykład o zdrowym żywieniu wygłosił Młody Naukowiec ze szkoły podstawowej w Wejherowie. Wykład „Czy w XXI wieku badanie moczu jest potrzebne?” wygłoszony został przez pana doktora Sławomira Lizakowskiego z Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych GUMed. Po każdym z wykładów dzieci miały możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi refleksjami i wiedzą. Następne spotkanie już za miesiąc!

Małgorzata Fryska.