210mukowiscy000038.09. obchodzimy Światowy Dzień Mukowiscydozy. Z  tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły p.Marcelinę Jażdżewską i p.Małgorzatę Cieślak - pracownice Szpitala Dziecięcego przy ul. Polanki w Oliwie. Od kilku już lat współpracujemy ze sobą, bierzemy jako szkoła udział w akcjach wolontariackich i dbamy o założony na terenie naszej szkoły Ogród Motylowy.

Dziś odbyły się pogadanki w grupach wiekowych. Nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tej wyniszczającej choroby, jaką jest mukowiscydoza.
Jako społeczność szkolna, przystąpiliśmy do akcji
 #PrzeskoczMukowiscydozę
Wspólnie na boisku szkolnym skakaliśmy na skakankach, by pokazać nasze wsparcie tym wszystkim, którzy na co dzień borykają się z tą chorobą i zachęcić ich do aktywności fizycznej, tak niezbędnej w procesie leczenia.
Paniom Marcelinie i Małgosi bardzo dziękujemy za wizytę.
Trzymajcie się, Mukowaleczni !

Więcej zdjęć na fb