Drodzy Rodzice, Opiekunowie,
w całej Polsce od najbliższego poniedziałku, tj. 8 kwietnia 2019 r. planowany jest strajk środowisk oświatowych.

Zgodnie z informacją otrzymaną od Przewodniczących związków zawodowych ZNP
i NSZZ „Solidarność” działających w Szkole Podstawowej nr 60 - 90% pracowników zadeklarowało przystąpienie do akcji protestacyjnej. W związku z tym jestem zmuszona zmienić zasady organizacji pracy szkoły na czas strajku:

1. Szkoła (w tym świetlica) będzie czynna od godziny 7.00 do 15.00
  2. Stołówka szkolna może nie wydawać obiadów
  3. Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze mogą być niemożliwe do realizacji
  4. Zajęciami opiekuńczymi może być objęta bardzo ograniczona liczba dzieci,
    choć cały czas szukam kompetentnych, wykwalifikowanych zastępców.
  5. Stan faktyczny możliwości szkoły poznam i podam do wiadomości w poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 7.30

W związku z tym moja ogromna prośba do Państwa o ile będzie to możliwe, bardzo proszę zorganizować we własnym zakresie opiekę dla swoich dzieci.

W przypadku, gdy rodzic będzie chciał ubiegać się o zasiłek opiekuńczy w związku ze strajkiem w szkole/przedszkolu, to zgodnie z art. 32 ustawy o świadczeniach pieniężnych
z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, taki zasiłek przysługuje
do sprawowania opieki nad dzieckiem do ukończenia 8 lat m.in. w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły/przedszkola/żłobka. Zaświadczenie dla rodziców można będzie pobrać w sekretariacie.

O wszelkich działaniach podejmowanych przez szkołę będą Państwo na bieżąco informowani za pośrednictwem strony internetowej szkoły, Platformy GPE.
Polecam również śledzenie zakładki na stronie miasta www.gdansk.pl/strajkoswiaty

Przez cały czas pozostaję do Państwa dyspozycji i w razie potrzeby proszę o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; w sytuacjach wyjątkowych proszę
o telefon 58 557 16 26 lub 508 969 417. Do dyspozycji przez całą dobę jest także Gdańskie Centrum Kontaktu, którego pracownicy udzielą informacji telefonicznej pod nr 58 52 44 500; kontaktować się w tej sprawie można również mailowo z pracownikami Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Beata Wołkanowska