161101swiatlodlahospicjum0025Już po raz trzeci wolontariusze z sześćdziesiątki przyłączyli się do akcji „Światło dla Hospicjum”. Jak co roku kwestowaliśmy na cmentarzu w Oliwie na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku. Nie odstraszyła nas nawet kiepska pogoda – zresztą na czas naszej kwesty chmury gdzieś uciekły. Tradycyjnie do akcji przyłączają się znane osoby ze świata polityki, mediów, sportu. My mieliśmy niewątpliwą przyjemność i zaszczyt kwestować ramię w ramię z p. Andrzejem Jaworskim – posłem na sejm RP oraz z p. Piotrem Myszką – czołowym polskim windsurferem, reprezentantem Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Czy sprawił to wyjątkowy, refleksyjny charakter tego dnia, czy uśmiechy na twarzach wolontariuszy – dość powiedzieć, że puszki były ciężkie. To naprawdę wielka satysfakcja i radość móc w taki prosty sposób przyczynić się do czegoś dobrego. My to poczuliśmy.

Gorące podziękowania i słowa uznania kieruję nie tylko do naszych uczniów ale i ich rodziców, którzy bez wahania poświęcili swój wolny dzień. Jesteście wspaniali!

Kwestowali z nami: Amelia i Damian Sas z gr. "0", Natalia Kozłowska z kl. II B, Natalia Grajek z kl. II B, Ela Skowrońska z kl. II B, Dominika Wutkowska z kl. IV, Marta Borowicz z kl. V, Adrian Grabowski z kl. V, Marek Pietrasiuk z kl. VI, Amelia Wasilewska z kl. VI oraz mamy młodszych wolontariuszy.

Dorota Komar.

Zdjęcia.

Początek strony