Sześćdziesiątka przyłączyła się do akcji „Nie bij mnie – kochaj mnie” odpowiadając na zaproszenie Organizacji S.O.S WSB.

Historia misia „Nie bij mnie – kochaj mnie” została stworzona przez fundacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to akcja o charakterze symbolicznym. Ma uświadomić społeczeństwu, że należy reagować i wyrażać swój sprzeciw wobec negatywnych zjawisk społecznych – w tym wypadku krzywdzenia i przemocy wobec dzieci.
W ramach akcji organizujemy zbiórkę maskotek w dniach 20 marca do 21 kwietnia 2017r. Miejscami zbiórki jest świetlica oraz biblioteka szkolna.

W późniejszym etapie pluszaki zostaną przygotowane na finał akcji. Wykorzystane do tego celu zostaną materiały do charakteryzacji – plasterki, bandaże, plakietki (przygotowane przez organizatora).
Dnia 1 czerwca 2017r. na Targu Węglowym rozpocznie się finał akcji, który będzie polegał na symbolicznym marszu ulicą Długą. Udział w nim weźmie grupa uczniów - delegacja szkoły. Zajmą się oni również dystrybucją maskotek – umieszczeniem ich w ruchliwych miejscach na terenie Gdańska, w tym na osiedlach w pobliżu szkoły.
Mamy nadzieję, że widok ucharakteryzowanych maskotek z plakietką „Nie bij mnie – kochaj mnie” zwróci uwagę dorosłych. Może ktoś zastanowi się nad własnym postępowaniem wobec najmłodszych lub pomyśli, że warto reagować, gdy widzimy lub wiemy o przemocy wobec dziecka.
W szkole zostaną również przeprowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego pogadanki z uczniami dotyczące problematyki przemocy wobec dzieci.