Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w akcji charytatywnej Okulary dla Afryki - II ogólnopolskiej zbiórce okularów używanych. Od 24 maja 2016 roku – dnia, w którym zainicjowaliśmy akcję w naszej szkole – zebraliśmy 90 par okularów.
Liczymy na wiele, wiele więcej!!! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej inicjatywy.

Przypominamy – zbiórka trwa do 30 listopada 2016 r. Okulary składamy w specjalnie oznakowanym pudełku, które znajduje się na stoliku przy wejściu do sekretariatu


Przypominamy, że celem akcji jest zaopatrzenie w okulary korekcyjne i słoneczne potrzebujących mieszkańców Afryki. Zdobycie okularów w ubogich krajach afrykańskich jest wielkim problemem.

Zbieramy:

  • używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów,
  • używane okulary słoneczne.

Okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum.
Będziemy wdzięczni za:

  1. wymycie okularów wodą i płynem do mycia naczyń lub mydłem, gdyż w Afryce jest problem z dostępem do wody;
  2. opisanie mocy szkieł na dołączonej do okularów karteczce, jeżeli mamy taką wiedzę;
  3. zapakowanie czystych i opisanych okularów w najtańsze woreczki śniadaniowe bez zawiązywania. Woreczki to cenny dodatek dla Afrykańczyków. W trakcie misji nie ma czasu na ich odwiązywanie przy 100 osobach czekających w kolejce do badania, a nie chcemy ich rozrywać. Prosimy nie zawijać okularów w folię śniadaniową. Odwijanie jej jest bardzo czasochłonne i problematyczne.

Zebrane okulary przekażemy Fundacji Dzieci Afryki.

Początek strony