181126mukowiscydoza0001Udało nam się rozpocząć projekt "Gdańskie Ogrody Motylowe". Jest on przygotowany we współpracy z Wydziałem Środowiska, Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku. Jako jedna z dziesięciu szkół dostaliśmy się do projektu. :) Za nami pierwsze warsztaty z wolontariatu, w których uczestniczyli nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły. Pani Marcelina Jażdżewska - PTWM o/Gdańsk - opowiedziała nam o mukowiscydozie i swojej pracy. Pani Joanna Paniec - architekt krajobrazu, ogrodnik miasta - również przybliżyła nam ideę tego projektu.To spotkanie wywarło na nas duże wrażenie i będziemy zachęć naszą szkolną społeczność do pomocy chorym, którzy przebywają w szpitalu. Przed nami dużo planów. Prowadzimy zbiórkę podarunków dla podopiecznych szpitalnego oddziału mukowiscydozy. Właśnie ukończyliśmy prace nad stworzeniem ogrodu motylowego (motyl jest symbolem PTWM). Mamy nadzieję, że wszystkie rośliny rozkwitną, bo włożyliśmy w pracę całe serce. Bardzo dziękujemy p. Joasi Paniec za wskazówki i pomoc, p. Małgosi Sas za wytrwałość, Emilce, Jankowi, Hani i innym dzieciakom za przyłożenie ręki do pięknego dzieła.

Zdjęcia.