Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie w ramach "Małej Akademii Emocji" - projektu realizowanego przez Gdańską Akademię Rodzica oraz Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci i Młodzieży, które odbędzie się już  18.03.2018r.!

Niezmiennie zachęcamy do wybrania się z profesjonalnymi aktorami w fascynujący świat książki, a następnie do spotkania z animatorami, psychologami oraz samą autorką, której książkę będziemy czytać.

Miejsce warsztatu: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Data: 18.03.2018r. (niedziela)

Godzina: 11:00 - 13:00
Zapisy przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program:

11.00 - 11.30 - Czytanie książki Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Filip i bociany" - w adaptacji aktorów TeatruMiniatura

11.30 - 13.00 - Warsztaty dla dzieci: "Skąd się bierze szczęście?"

11.30 - 13.00 - Warsztaty dla rodziców/opiekunów: "Wychowywanie to przekazywanie emocji. Jak się razem bawić i wzbudzać w dzieciach poczucie bezpieczeństwa?"

Dwa zajączki odkrywają świat na wiosnę. Idą do lasu, budują przestrzeń i "reżyserują" lasem... W trakcie opowiadania zastanowimy się nad zjawiskami przyrody i pobawimy się sensorycznie przy towarzyszących dźwiękach przyrody - powitajmy razem wiosnę!

Ideą stworzenia cyklu spotkań i warsztatów dla dzieci oraz rodziców pt. “Mała Akademia Emocji” było podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców i stworzenie przyjaznej i radosnej atmosfery wspierającej budowanie więzi rodzica z dzieckiem. Nasze spotkania umożliwiają też dzieciom rozmowy i naukę identyfikacji szerokiej gamy emocji. Z zajęć skorzystało już kilkadziesiąt rodzin! Spotkania odbywają się w wyjątkowej atmosferze wspólnego czytania książek, które jest wstępem do ciekawych i niezwykłych podróży po krainie emocji - klimat ten tworzą wyjątkowi aktorzy zaproszeni spośród trójmiejskich teatrów, doświadczeni psychologowie i pedagodzy pracujący z rodzicami jak i z dziećmi. Uczestnicy wielokrotnie podkreślają, że nasz projekt jest wartościowy i atrakcyjny pod kątem wspierania dzieci i rodziców, ale także pod kątem promowania roli literatury i teatru w procesie dotykania trudnych tematów.

Alicja Jankiewicz

Koordynator programu Gdańska Akademia Rodzica

Początek strony